Şirket Kurmak İstiyorum – Şirket Nasıl Kurulur?

30 Ağustos 2017

kredispara.com olarak sizlere bu yazımızda şirket nasıl kurulur bilgiler veriyoruz. Şirket kurmak nasıl gerçekleşir? Şirket nasıl kurulur? Herkes şirket kurabiliyor mu? Şirket kurmak için neler gereklidir? Gibi merak ettiklerinize bu yazımızda yanıt bulacaksınız! Şirket kurmak isteyenlerin bu yazımıza göz atmasını özellikle önermekteyiz.

Şirket Kurmak

Şirket kurmak, şirket neden kurulur? En ufak bir ticari faaliyeti göstermek için bile aslında yasal olarak şirket kurmak gerekmektedir. Şirket kurmadan ticari faaliyete geçmek yasaktır. Bunun için öncelikle şirket kurulumu gerçekleşmedir. Şirket kurulduktan sonra faaliyete geçme şartı ise yoktur. Ama dediğimiz gibi faaliyete başlamak için şirket açılış yapılmış olması gereklidir.

Şirket nasıl kurulur? Herkes şirket kurabiliyor mu?

Öncelikle şunun altını çizelim, 18 yaşından büyük olan TC vatandaşları hiçbir koşul aranmaksızın şahıs şirketi kurabilirler. Şahıs şirketi dışında olan şirketler için ise tabii ki belirli kural ve şartlar bulunmaktadır. Şirketler büyüklüklerine kurulur ve en kolay olarak şahıs şirketleri kurulmaktadır. Biz de bu yazımızda sizlere şahıs şirketi kurulumu ile ilgili bilgiler sunuyoruz.

Şirket Nasıl Kurulur?

Şirket kurmak için müracaat şartı vardır. Müracaatı kendiniz yapmak yerine bir muhasebe ofisine vekâlet vererek yaptırmanız daha akılcıdır. Süreçleri daha çabuk geçmiş olursunuz. Zaten şahıs şirketi de kursanız muhasebesel işlemleriniz için bir muhasebe bürosuna ihtiyacınız vardır. En iyisi muhasebe ofisini en başından devreye sokmak! Muhasebeye vekâlet vererek çok kolay bir şekilde şirket kurulumu olmaktadır.

Şirket Kurmak İçin Neler Gereklidir?

Şirket kurmak için tabii ki belli belgelere ihtiyaç vardır. Bu belgeler nelerdir şimdi şöyle bir göz atalım.

  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • İkametgâh belgesi
  • Nüfus kayıt örneği
  • İmza beyannamesi
  • Vekâletname
  • Vergi Levhası
  • İş yeri kira kontratı veya tapusu

Bu belgeler tamamlanarak ilgili makamlara başvuru yapılır. Şirket kurulumu gerçekleşir. İlgili meslek oda kaydınızı yaptırmanız ve belediyeden iş yeri ruhsatı alınması gerekmektedir. Ticaret sicil gazetesinde şirket açılışının yapıldığı tarafınıza duyurulur. Bu gazeteyi ticari faaliyetleriniz süresince saklamanız gereklidir.

kredispara.com web sitemizi sürekli ziyaret ederek güncel ve detaylı bilgilere istediniz zaman erişebilirsiniz. Bu yazımızı okuyan ziyaretçilerimizin en çok ilgisini aşağıdaki konumuz çekti. Sizinde göz atmanızı tavsiye ederiz.

iş kurmak maliyeti

İş kurmak istiyorum. Maliyeti ne kadar?

İş Kurmanın Maliyeti Nedir?

Daha önce araştırmış olduğumuz Gratis Kozmetik Bayilik Şartları ve Başvurusu başlıklı yazımız Bayilik, Gratis Bayiliği ve Gratis Bayilik Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık