SMS ile Kredi Notu Öğrenme Nasıl Olur?

7 Şubat 2017

Kredi notu nedir, nasıl öğrenilir? SMS ile kredi notunu öğrenmek mümkün müdür? SMS ile kredi notunu öğrenmek için ne yapmak gerekir? SMS ile kredi notumu nasıl öğrenebilirim? Diyenler için hazırladığımız bu yazımızda sizlere SMS ile kredi notu nasıl öğrenilir onu anlatıyoruz. Öncelikle kredi notu nedir, ona kısaca bir göz atalım.

SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Nedir? Kredi notu kişilerin finansal durumunu ortaya koyan bir sistemdir. Bu sistemde kişilerin mevcut kredi notu kayıt altındadır. Kredi notu kişilerin geçmişten gelen borç ve ödeme durumlarını ortaya koyar. Kişinin mevcut borç durumu da kredi notunu etkiler. Kişinin borcunun yükselmesi veya borçlarını zamanda ödememesi kredi notunu düşürür. Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan kredi çekemez veya daha yüksek faiz ile çekebilir. Kredi notu düşük olanların kredi kartı alması da zorlaşır. Kredi notu yüksek olan kişiler ise borçlarını geciktirmeden ödeyen ve aynı zamanda mevcut borcu olmayan veya borcu az olan kişilerdir. Kredi notu yüksek olan kişiler kolaylıkla kredi çekebilir ve kredi kartı alabilir. Kredi notu hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler ilgili yazımıza buradan göz atabilirsiniz: Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu günümüzde farklı kanallar aracılığı ile öğrenilmektedir. Bunlardan en klasik yöntem bir banka şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisinden kredi notu öğrenmektir. İkinci ve bir diğer yöntem ise yine bankaların web sitesi üzerinden bireysel işlem menüsünden yapılır ancak bu ücretlidir. Diğer bir yöntem ise yine çeşitli web siteler üzerinden kredi notu öğrenmektir ki bu da ücretlidir. Ve en çabuk ve konumuzla yakından alakalı olan ise SMS ile kredi notu öğrenmedir.

SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

SMS ile kredi notu öğrenme çok kolaydır. Cep telefonu üzerinden SMS atılarak kredi notu öğrenmek mümkündür. 7 gün 24 saat bu işlemi yapmak mümkündür. SMS ile kredi notunu öğrenmek de ücretlidir. Ancak burada anında ücret ödemesi değil, faturaya yansıtılarak daha sonra ödeme yapılması söz konusudur.

SMS ile kredi notunuzu öğrenerek finansal durumunuz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Günümüzde pek çok insan kredi başvurusu yapmadan önce SMS ile kredi notunu öğrenmektedir. Sizler de SMS ile kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız operatörler ile ilgili bilgi şu şekildedir:

  • Vodafone kullanıcıları sırasıyla TC kimlik no, bir boşluk, doğum yılı yazılmalı ve 1122’ye göndermeli.
  • Avea kullanıcıları sırasıyla TC kimlik no, bir boşluk, doğum yılı yazılmalı ve 1122’ye göndermeli.
  • Turkcell kullanıcıları da sırasıyla TC kimlik no, bir boşluk, doğum yılı yazarak 1122’ye mesaj atmalıdır.

Tüm operatörler için SMS ile kredi notu öğrenme ücreti 9 TL’dir. Faturalı hat sahipleri için faturaya yansıtılır. Kontörlü hat sahiplerinin sorgulama ücreti ise mevcut kontörlerinden düşülür. Daha önce yazmış olduğumuz Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme yazımıza göz atabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Notu Yükseltme Teknikleri başlıklı yazımız Kredi notu, Kredi notu nasıl yükselir ve Kredi notu yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık