Taksitle Telefon Alma Yolları Nelerdir? Nasıl Alınır?

28 Kasım 2017

Cep telefonu almak istiyorum, taksitle nasıl alırım? Taksitle telefon nasıl alınır? Taksitle telefon almanın alternatif yolları nedir? Diyorsanız, kredispara tarafından hazırlanan bu yazıyı okumalısınız!

Taksitle Cep Telefonu Almak

Cep telefonları hayatımızı kolaylaştıran, son yılların deyim yerindeyse yüzyılın icadı olan makinelerdir. Cep telefonları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 10-15 yıl önce büyük sükse yaratarak piyasalardaki yerini güçlendirmiştir. İlk çıktığı yıllarda sadece konuşma özelliği olan, gün geçtikçe yeni özellikler eklenen cep telefonları ile günümüzde internete giriyor, fotoğraf çekiyor, müzik dinliyor, film izliyor, çeşitli oyunlar oynuyor, maillerimizi kontrol ediyoruz. Yani cep telefonları artık bizim en önemli bir parçamız olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cep telefonunu taksitle almak imkanı ise son yıllarda büyük bir artış göstermiştir. Ülkemizde ilk yıllarında nakit para ile alınan cep telefonları gün geçtikçe kredi kartı ile alınmaya başlandı. Artık hem telefonların yüksek fiyatlı olması hem de insanların ekonomik durumu bakımında cep telefonları taksitle alınmaya başlanmıştır.

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Taksitle cep telefonu almanın birbirinden farklı yolları vardır. Ve tüm yollar yaygın olarak günümüzde kullanılmaktadır. Yaptığımız araştırmalara göre insanların hangi yollarla taksitle telefon aldığını sizlere buradan açıklıyoruz.

Kredi Kartı İle Taksitle Telefon Almak

kredi kartı ile telefon almak

Cep telefonunu taksitle alma yöntemlerinin başında şüphesiz ki bu yöntem gelmektedir. Kredi kartlarının taksit özelliği sayesinde kullanıcılar epeydir taksitle telefon almaktadır. Özellikle son yıllarda internetten alışverişle alınan cep telefonlarını insanlar kredi kartı taksitlendirme alarak yapıyorlar. Çoğu internet sitesi ve cep telefonu satıcıları peşin fiyatına taksit imkanı sunmaktadır. Belirli taksit seçeneğinin üzerine ise vade farkı koyularak daha fazla taksitlendirme yapılabilmektedir. Buna ek olarak çok yaygın olmasa da kredi kartı ile peşin olarak alınan cep telefonu alışverişi daha sonra bankaya talep edilerek vade farkı ile birlikte taksitlendirilebilmektedir.

GSM Operatörü İle Taksitle Telefon Almak

GSM operatörleri ve ilgili bayileri taksitle cep telefonu satmaktadır. Son 5 yıldır gündemde olan bu durum pek çok kişiyi cep telefonu sahibi yapmıştır. GSM operatörleri bayileri şubelerde cep telefonu pazarlaması yapmakta ve bunu 24 ay / 36 ay gibi uzun vadelerle satmaktadırlar. Faturalı hat kullanıcılarına her ay eşit olmak kaydı ile faturaya yansıtmalı olarak taksitle cep telefonu satışı gerçekleşmektedir. Her ay düzenli olarak fatura bedeline taksit bedeli de eklenerek cep telefonu alınabilmektedir. Bu yöntem son yıllarda oldukça büyük ilgi görmektedir.

Senet İle Borçlanarak Taksitle Telefon Almak

Senet ile borçlanma yöntemi ile de taksitle telefon alınabilmektedir. Bir dönem çok yaygın olan bu yöntem yavaş yavaş ilgi kaybetmektedir. Çoğunlukla bölgesel olarak faaliyet gösteren firmalar tarafından uygulanan bu yöntemle eşit miktarlar ile senet düzenlenerek taksitlendirme yapılmaktadır. Evkur başta olmak üzere pek çok alışveriş merkezi, teknoloji mağazası, beyaz eşya elektronik satıcıları bu yöntemi kullanmış ve halen aralarından kullananlar da vardır. Özellikle kredi kartı kullanmayan ya da kredi kartında yeterli limiti olmayanlar bu yöntemi kullanmaktadır.

Elden Borçlanarak Taksitle Telefon Almak

Günümüzde çok yaygın olmasa bile elden borçlanarak taksitle cep telefonu alan kişiler de vardır. Bir dönem özellikle küçük il ve ilçelerde, ağırlıklı olarak tanıdıklara elden borçlanma karşılığında yani veresiye olarak, yine ağırlıklı olarak küçük işletmeler bu şekilde cep telefonu satmaktaydı. Günümüzde çok fazla kalmasa bile küçük yerleşim yerlerinde küçük işletmeler bu şekilde taksitle telefon satışı yapabilmektedir.

Banka Kredisi İle Taksitle Telefon Almak

İnsanların çok küçük bir kısmı ise bankadan kredi çekerek cep telefonu almaktadır. Çekilen kredi ile cep telefonu nakit olarak alınır ancak kredinin ödemesi bankaya taksitle yapılır. Çok kullanılmayan ve maddi olarak çok da mantıklı olmayan bir yöntem olsa da bazı insanlar tarafından tercih edilmektedir.

Görüldüğü üzere bir dönem gazete kuponu biriktirerek alınan ve herkeste olmayan cep telefonları günümüzde birçok farklı alma seçeneği ile pek çok insan tarafından alınabilmektedir.

Daha önce araştırmış olduğumuz Mersis No Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı yazımız Mersis Hakkında, Mersis No ve Mersis No Nasıl Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık