Tarım Kredisi Veren Bankalar

29 Eylül 2017

Tarım kredisi almak istiyorum, tarım kredisi veren bankalar hakkında bilgi almak istiyorum diyorsanız sizleri bu tarafa alalım! Hangi bankalar tarım kredisi veriyor merak ediyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız!

Tarım Kredisi

Çiftçileri desteklemek amacı ile verilmekte olan tarım kredileri ülkemizde pek çok çiftçi tarafından kullanılmaktadır. Tarımsal faaliyetleri desteklemek ve üretimde çiftçilere maddi destek sağlamak amacı verilen tarım kredileri günümüzde birkaç farklı tür ile verilmektedir. Devlet destekleri ve teşvikleri ile Tarım Kredi Kooperatifleri ve buna ek olarak Kosgeb Kurumunca verilen tarım kredileri ayrıca bankalar tarafından da düşük faizle verilmektedir. Uzun yıllardır Ziraat Bankası başta olmak üzere kamu bankalarınca verilen tarım kredileri artık özel bankalar tarafından da verilmeye başlanmıştır.

Hangi Bankalar Tarım Kredisi Vermektedir?

Tarım kredisi alanında öncü olan ve en çok tercih edilen bankaları sizler için araştırdık. Tarım kredisi alanında da ayrı bir rekabet ortamı giren bu bankaları sizlere şu şekilde aktaralım.

Ziraat Bankası Tarım Kredisi:

Tarım kredileri ile çiftçilere desteklerini sunan Ziraat Bankası bu alanda öncü ve lider konumdadır. Çiftçileri ve tarımsal faaliyetleri her dönem destekleyen Ziraat Bankası 60 ay vadeli tarım kredileri vermektedir. Düşük faiz imkânı ve taksit erteleme seçenekleri ile Ziraat Bankası tarım kredileri yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Halkbank Tarım Kredisi:

Devlet destekli olarak çiftçilere özel kredi veren Halkbank, bu alanda oldukça rağbet gören bankalar arasında bulunmaktadır. Hasat kredisi, tarım kredisi, çiftçi kredisi gibi isimlerle dönem dönem kredi veren Halkbank, çiftçilerimizi desteklemeye devam etmektedir.

Vakıfbank Tarım Kredisi:

Tarım kredileri alanında çiftçilere destek veren bir başka banka ise Vakıfbank’tır. Özellikle son yıllarda devlet tarafından yapılan çalışmalar ile birlikte Vakıfbank da tarım kredisi vermeye başlamıştır. Çiftçilerimiz Vakıfbank sayesinde düşük faizli tarım kredisi kullanabilmektedir.

Denizbank Tarım Kredisi:

Çiftçilere destek vermeye devam eden Denizbank 60 aya kadar vade seçenekleri ve taksit erteleme imkânları ile düşük faizli tarım kredisi vermektedir. Çiftçilere özel olarak ayda bir, üç ayda bir ya da altı ayda bir taksit ödeme imkânı da Denizbank tarım kredilerinde yer almaktadır.

TEB Tarım Kredisi:

Özel bankalar arasında TEB de tarım kredisi vermektedir. Son yıllarda tarımsal faaliyetlere önem veren banka çiftçileri desteklemek onlara üretimlerinde finansal yardımda bulunmak adına düşük faizli tarım kredisi vermektedir. TEB tarım kredileri son zamanlarda en çok tercih edilen krediler arasında gösterilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Tarım Kredisi:

Esnek ödeme seçenekleri ve taksit erteleme imkânları ile Yapı Kredi Bankası çiftçilerimizin yanında yer almaktan gurur duymaktadır. Tarım kredilerini 60 ay vade ve düşük faiz politikası ile veren banka çiftçilerin üretimine katkıda bulunmaktadır.

İş Bankası Tarım Kredisi:

İş Bankası tarımsal alanda faaliyet gösteren çiftçilerimiz desteklemek, onlara üretimlerinde yardımcı olmak adına 36 ay ve 48 ay vadeli düşük faizli tarım kredileri vermektedir. Sabit ödeme ve ara ödeme seçenekleri ile İş Bankası tarım kredileri tercih edilmektedir.

Finansbank Tarım Kredisi:

Çiftçileri desteklemek adına son dönemlerde atağa geçen bankalar arasında Finansbank da yer almaktadır. Tarım kredisi veren Finansbank çiftçilerimizin yanında yer almaktadır. Uygun ödeme seçenekleri ve düşük faizli tarım kredileri çiftçilerimizi beklemektedir.

Şekerbank Tarım Kredisi:

Çiftçileri destekleyen bir başka banka da Şekerbank’tır Sektörün önemli bankalarından olan Şekerbank, 60 ay vade seçenekleri ile tarım kredisi vermektedir. Çiftçilere özel olarak sunulan tarım kredileri Şekerbank tarafından mümkün olduğunca düşük faiz ile verilmektedir.

Bu bankalar dışında diğer bankaların da bir kısmı dönemsel olarak tarım kredisi verdiğini hatırlatalım.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Tahsisi Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı yazımız Kredi Tahsis Süreci, Kredi Tahsisi ve Kredi Tahsisi Aşamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık