Traktör Almak İçin Kredi Veren Bankalar

2 Ocak 2018

Traktör almak için bankalar kredi veriyor mu? Traktör kredi veren bankalar hangileridir? Diyerek kendi kendinize soruyorsanız, sizler de bu yazımızı mutlaka okumalısınız! Traktör kredisi ile ilgili merak ettikleriniz bu yazımızda yer almaktadır.

Traktör Kredisi

Traktör kredisi, tarımsal faaliyetlerde bulunan çiftçilere yönelik verilmekte olan bir kredi türüdür. Kimi zaman taşıt kredisi, kimi zaman tarım kredisi adı altında verildiği bilinmektedir. Traktör kredisi, başta traktör olmak üzere onun türevleri ve araç / gereçlerini içeren tarımsal ekipmanların alımına finansal destek sağlamak amacı ile verilmektedir. Traktör kredisi ülkemizde epeydir veriliyor olsa da özellikle son 10 yıldır adından sıkça söz ettirmektedir.

Traktör Kredisi Nereden Alınır? Bankalar Traktör Kredisi Veriyor mu?

Traktör kredileri başta ve yoğun olarak Ziraat Bankası olmak üzere bankalardan alınan kredilerdir. Bankalar, tarım işleri ile uğraşan çiftçilere traktör kredisi vermektedir. Traktör kredisi alabilmek için gerekli şartları sağlayanlar bankalardan bu finansal desteği alabilmektedirler.

Bankalar traktör kredilerini, sıfır km traktörler için ve / veya ikinci el traktörler için vermektedirler. Bazı bankalar her ikisi için verirken bazısı ise sadece sıfır km için traktör kredisi vermektedir. İkinci el traktör kredileri için genellikle 5 yaş sınırı vardır. Traktör kredileri son zamanlarda yoğun ilgi görmektedir. Özellikle sıfır km traktör satan firmalar traktör kredisi için bankalar ile anlaşma yapmaktadırlar.

Traktör Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde traktör kredisini yoğun olarak veren ve en çok tercih edilen bankalar ise şu şekildedir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Çiftçileri sürekli olarak destekleyen kurumların başında gelen Ziraat Bankası verdiği traktör kredileri ile de büyük ilgi görmektedir. Hem sıfır km traktörler için hem de ikinci el traktörler için traktör kredisi vermekte olan Ziraat Bankası, esnek ödeme planı ile de tercih edilmektedir. 3 aylık, 6 aylık ve hatta 12 aylık ödeme seçenekleri ile traktör sahibi olmak isteyen çiftçilerimiz en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredilerini kullanabilirler. Ayrıca birçok traktör satıcı firmanın da Ziraat Bankası ise traktör kredisi anlaşması olduğunu hatırlatalım.

TEB Traktör Kredisi

Son yıllarda çiftçiye olan destekleri ile adından söz ettiren TEB de traktör kredisi vermektedir. Çiftçilere yönelik destekleme programı kapsamında TEB bankası 60 ay vadeli traktör kredisi vermektedir. Hem sıfır km için hem de ikinci el traktörler için kredi veren TEB, aylık / 3 aylık / 6 aylık / 12 aylık ödeme seçenekleri sunabilmektedir.

İş Bankası Traktör Kredisi

Sektörün önemli bankalarından olan İş Bankası, çiftçilerimizi desteklemek adına sıfır km ve 5 yaşa kadar olan ikinci el traktörler için kredi vermektedir. Düşük faiz oranları ile tercih edilen İş Bankası traktör kredileri 48 ay vadeli olarak verilmektedir.

Denizbank Traktör Kredisi

Bankacılık sektöründe çiftçilere verdiği destekler ile adından ayrıca söz ettiren Denizbank, sıfır km ve ikinci el traktörler için kredi hizmeti sunmaktadır. Denizbank traktör kredileri limiti satın alınacak traktörüne fatura bedelinin % 75’idir. İkinci el traktörler için de kasko bedelinin % 75’idir. Denizbank traktör kredileri 60 ay vadeli olarak verilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Traktör Kredisi

Yapı Kredi Bankası da çiftçilere traktör kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. 36 ay ve 48 ay vadeli olmak üzere traktör kredisi veren Yapı Kredi Bankası, aylık taksit veya 3 aylık, 6 aylık 12 aylık taksit ödeme seçenekleri ile kolaylıklar sağlamaktadır.

Akbank Traktör Kredisi

Bankacılık sektörünün önemli isimlerinden olan Akbank, 60 ay vadeli olarak traktör kredisi vermektedir. Akbank traktör kredisi limiti ise sıfır km traktörlerin fatura bedelinin % 80’i, ikinci el traktörlerin ise kasko bedelinin % 60’ı karşılığıdır.

Vakıfbank Traktör Kredisi

Ülkemizin önemli kamu bankalarından olan Vakıfbank, çiftçileri destekleme programı çerçevesinde traktör kredisi vermektedir. Sıfır km ve ikinci el traktörler için kredi verebilen Vakıfbank, çiftçilerimize finansal destek sunmaktadır. 60 ay vadeli ve esnek ödeme seçenekleri ile Vakıfbank traktör kredisi yoğun olarak tercih edilmektedir.

İlginizi çekebilecek diğer konumuza göz atabilirsiniz.

Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Konumuzu beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Virman Nedir? Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız Virman, Virman Nasıl Yapılır ve Virman Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık