Traktör Kredisi Veren Bankalar – 2018

23 Ocak 2018

Traktör kredisi almak istiyorum, traktör kredisini nerden alabilirim? Hangi bankalar traktör kredisi vermektedir, bilgi sahibi olmak istiyorum diyenlere özel bu yazımızı okuyarak traktör kredisi ile ilgili bilgilere sahip olacaksınız.

Traktör Kredisi

Ülkemizde özellikle köylerde yaşayan ve çiftçilikle uğraşanlar için traktör vazgeçilmez bir araçtır. Hem tarlayı sürmek hem yük taşımak için traktör oldukça önemlidir. Hem ulaşım aracı hem taşıma aracı hem de tarlalarda ekip biçme aracı olarak kullanılan traktörler, aynı otomobiller gibi her yıl yeni bir modeli ile piyasaya sürülmektedir. Traktörler artık son model teknoloji kullanılarak üretilmekte, konfor, hız, güç, kapasite, yakıt tasarrufu başta olmak üzere pek çok önemli noktada her geçen gün geliştirilmektedir.

Traktör sahibi olmak isteyenler için ise traktör kredileri mevcuttur. Ülkemizde başta Ziraat Bankası olmak üzere pek çok banka traktör kredisi vermektedir. Özellikle Ziraat Bankası’nın uzun yıllardır çiftçiyi destekleme programlarında verdiği krediler arasında traktör kredileri başta gelmektedir. Bunun yanı sıra devletin attığı adımlar ve teşvik ile diğer bankalar da traktör kredisi vermeye başlamıştır. Bankaların bir kısmı sadece sıfır km traktörler için kredi verirken, bir kısmı ise bunun yanında 5 yaşa kadar olan ikinci el traktörler için de kredi vermektedir. Yine bankaların bir kısmı tamamına kredi imkânı sunarken bir kısmı ise fatura ve kasko bedellerinin belirli yüzdelerine göre kredi vermektedir. Bunun yanı sıra son dönemlerde traktör satıcısı firmaların bankalar ile anlaşma yaparak kredi kampanyası ile traktör sattığı görülmektedir. Traktör kredisi veren bankaların büyük bir çoğunluğu ise taksit erteleme, hasat zamanı ödeme gibi taksitlendirmeler ile çiftçilere kolaylıklar sağlamaktadır.

Hangi Bankalar Traktör Kredisi Vermektedir?

Son dönemlerde traktör kredisi alanında öne çıkan bankaları şu şekilde sizlere aktaralım.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Traktör kredisinin uzun bir süredir vermekte olan Ziraat Bankası her zaman olduğu gibi yine çiftçilerin yanındadır. Taksit erteleme seçenekleri ve 3 / 6 / 12 ayda bir ödeme seçenekleri düşük faizli traktör kredileri Ziraat Bankası tarafından çiftçilere sunulmaktadır. Sıfır km ve 5 yaşa kadar ikinci el traktörler için Ziraat Bankasından traktör kredisi alınabilmektedir.

Vakıfbank Traktör Kredisi

Yoğun bir şekilde tercih edilen diğer bir banka ise Vakıfbank’tır. Çiftçileri destekleme amaçlı olarak 5 yıl vadeli sıfır km ve ikinci el traktörler için Vakıfbank kredi vermektedir.

TEB Traktör Kredisi

Hem sıfır km hem de ikinci traktörler için kredi veren bir diğer banka da TEB’dir. Son yıllarda çiftçilere olan desteği ile dikkat çeken TEB, 60 ay vadeli olarak traktör kredisi vermektedir. 3 / 6 / 12 ayda bir taksit ödeme seçenekleri ile TEB, traktör kredisi vermeye aralıksız devam etmektedir.

Denizbank Traktör Kredisi

Çiftçilere aralıksız hizmet vermeye devam eden Denizbank, 60 ay vadeli olarak traktör kredisi vermektedir. Sıfır km ve ikinci el traktörlere de kredi veren Denizbank, taksit erteleme seçenekleri ile alternatifler sunmaktadır. Fatura bedeli / kasko bedelinin % 75’ine kadar Denizbank’tan traktör kredisi almak mümkündür.

İş Bankası Traktör Kredisi

Bankacılık sektörünün önemli isimlerinden olan İş Bankası çiftçileri desteklemek adına 48 ay vadeli olarak traktör kredisi vermektedir. Hem sıfır km hem de ikinci el traktör alımlarından İş Bankasından kredi desteği alabilirsiniz.

Akbank Traktör Kredisi

Özel bankalar arasında önemli bir yere sahip olan Akbank da çiftçileri desteklemek adına 60 ay vadeli traktör kredisi vermektedir. Sıfır km traktörler için fatura bedelinin % 80’i, ikinci el traktörler için de kasko bedelinin % 60’ı Akbank tarafından kredilendirilebilmektedir. İkinci el traktörler en fazla 5 yaş sınırında olmalıdır.

Yapı Kredi Bankası Traktör Kredisi

Yapı Kredi Bankası çiftçiler için traktör kredisi vermektedir. 3 / 6 ve 12 ayda bir taksit ödeme seçenekleri de sunan Yapı Kredi Bankası traktör kredileri 48 ay vade ile verilmektedir.

Traktör kredisi almak isteyenler ilgili konumuza göz atabilirler: Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Konumuzu beğendiyseniz paylaşmayı ve beğenmeyi unutmayınız. Yazımızın altında bulunan yorum kısmından bizlere görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Virman Nedir? Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız Virman, Virman Nasıl Yapılır ve Virman Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık