Tüketici Kredisi 72 Ay Borç Yapılandırma Şartları Nelerdir?

17 Ekim 2016

Tüketici kredisi yani ihtiyaç kredisinde 72 ay yapılandırma nasıl yapılır? Kimler faydalanabilir. Şartları nelerdir? Bu yazımızda en çok merak edilen 72 ay yapılandırma konusuna göz attık. Pek çok kişi ihtiyaç kredisine başvurarak nakit sıkıntısını gidermeye çalışmaktadır. Özellikle acil nakit ihtiyaçlarında bankaların kredilerine başvurularak sizlerde maddi sıkıntılarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Tüketici kredilerinde eskiden 36 ay vade söz konusu idi. Fakat kişiler çektikleri kredileri ödemekte zorluk çekmelerinden dolayı bazı düzenlemelere girmişlerdir.

Pek çok kişi kredi borcunu ödeyemediğinden dolayı bankaların takibi altına girmektedir. Bu nedenle kişilerinde kredi notu gerilemektedir. Tüm bu sıkıntıların üstesinden gelinebilmesi için bankalar 72 ay yapılandırma hizmeti sunmaktadır.

İhtiyaç Kredisinde 72 Ay Yapılandırması Şartları

Yeni düzenlemeler ile birlikte bankaların borçları 72 ay yapılandıracağı gündeme gelmiştir. Bu düzenlemeler ile birlikte kişiler artık borçlarını 72 ay vadeli olarak ödeme imkanına sahip olacaklardır. Fakat 72 ay yapılandırmanın da elbette bazı şartları vardır. Örneğin 72 ay yapılandırmaları ev ya da taşıt kredisi için kullanmanız mümkün değildir. Tüketici kredisi 72 ay yapılandırma imkanı sunmaktadır. Sizlerde tüketici kredisi kullandıysanız 72 ay yapılandırma imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Bankaların yapılandırma imkanlarından yararlanabilmeniz için bir diğer şart ise takibe girmiş olmamanızdır. Yani sizler düzenli olarak banka borcunuzu ödemiş olursanız eğer bankaların 72 ay yapılandırma imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Bankalar henüz bu düzenlemeye yeni geçtiğinden dolayı 72 ay vade tüm bankaları kapsamamaktadır. Bu nedenle sizlerde 72 ay vade imkanlarından yararlanmak için öncelikle bu imkanı sağlayan bankalardan yardım alabilirsiniz.

72 ay yapılandırma tüm borçlar için gerekli olmadığı gibi her bankaya ayrı olan borcunuz için 72 ay yapılandırma imkanından yararlanmanız mümkün değildir. Bu nedenle banka borçlarınızı tek bir yerde toplayarak 72 ay yapılandırma imkanından yararlanabilir ve böylece borçlarınızı sıkıntı çekmeden rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Kredi kartına 72 ay borç yapılandırması hakkında bilgi almak isteyenler bu yazımıza Kredi Kartı 72 Ay Yapılandırma Şartları Nelerdir? göz atmalarını tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık