Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

28 Eylül 2016

Kredi notu genellikle bankalardan öğrenilebilmektedir. Peki “ücretsiz olarak kredi notu öğrenebilir miyim?” veya “ücretsiz kredi notumu nasıl öğrenirim?” diyorsanız sizler için bu konuyu araştırdık. Eğer herhangi bir bankanın internet şubesini kullanıyorsanız internet şubelerinden kolaylıkla kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Tabi bir ücret karşılığındadır. Bankaların haricinde çıkan bir takım servislerle de kredi kartınızla ya da SMS ücreti ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu öğrenme genellikle 4 ile 9 TL arasında değişmektedir.

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Peki, herhangi bir kredi ihtiyacımız olmadığında, sadece kredi notunu merak ettiğimizde hiç bir ücret ödemeden kredi notumuzu öğrenmemiz mümkün mü? Ücretsiz kredi notum öğrenmenin tek yolu herhangi bir bankada bir tanıdığımızın olmasıdır. Eğer bir bankada çalışan bir tanıdığımız varsa bu tanıdığımız vasıtasıyla TC Kimlik numaramızı vererek kredi notumuzu öğrenebiliriz. Eğer bankada çalışan bir tanıdığımız yoksa maalesef henüz ücretsiz kredi notu öğrenmek için bir sistem bulunmamaktadır. Kredi notumuzu öğrenmek istiyorsak yukarıda saydığımız yöntemlerden birini kullanarak ve en ucuz yöntemi tercih ederek kredi notumuzu öğrenebiliriz.

Kredi notumu nasıl öğrenebilirim?

Türkiye’nin önde gelen 9 bankasının ortaklaşa kurduğu Findeks aracılığı ile de 4 TL karşılığında kredi notunuzu öğrenebiliriz. Findeks, banka müşterilerinin kredi, kredi kartı gibi finansal bilgilere ait geçmiş dönem hesap bilgilerinin tutulduğu ortak bir platformdur. Daha önce yazmış olduğumuz Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum? başlıklı yazımızda ilginizi çekebilir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Notu Yükseltme Teknikleri başlıklı yazımız Kredi notu, Kredi notu nasıl yükselir ve Kredi notu yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık