Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı?

Zengin olmak istiyorum! Nasıl zengin olabilirim? İnsanlar zengin olmak için ne yapıyor? Bu gibi meraklarınız var ise kredispara.com tarafından hazırlanan bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Zengin Olmak

İnsanların tamamına yakını zengin olmak istemektedir. Maddi anlamda zenginlik, var oluş günümüzden bu yana hayallerimiz arasında yer almaktadır. Dünyada aşırı fakir ve yoksul insanların yanında aslında durumumuz onlara göre zenginlik sayılabilir. Bunun yanı sıra orta sınıf insanlara göre ise aşırı zengin olan dünya genelinde birçok insan vardır. İşte bu noktada zenginliğin tamamen göreceli bir kavram olduğundan bahsetmek gerekir. Zenginlik bir insanlar için maddi bir beklenti olmakta, belirtilmesi ise rakamlarla ifade edilmektedir. Pek çok insan zengin olmanın bir sınırını belirtmemektedir. İşte bu da zenginliğin rakamlar ile ifade edilmesine rağmen bir sonunun olmadığını göstermektedir. Günümüzde orta sınıf insanların en büyük isteği bir ev ve bir araba sahibi olmak istemesidir. Hal böyle olunca kendi evinde oturan, altında bir arabası olan ve buna karşılık hiç borcu olmayan insanların bir sonraki rakamsal adımı zenginliğe doğru gitmektedir.

İnsanlar ve Zenginlik Kavramı

İnsanların birçoğunun istekleri, uğraşları bitmemektedir. Yani insanın hayallerinin bir uç noktası yoktur. Hele ki konu paraya, mal varlığına yani zenginliğe geldiğinde insanlar hep bir fazlasını istemektedir. Zenginlik ise Türkiye şartlarında aylık ortalama 10.000 TL gelire sahip olmaktır. Tabi bu rakam da zenginliğin görece durumuna göre daha az veya daha çok olabilir. Zengin olan insanların genel özelliklerine baktığımızda gelirlerinin yüksek olmasının yanı sıra her daim ellerinin altında yatırımlık bir miktar parasının olduğudur. Bu insanların mal varlığı geniştir. Güzel evlerde otururlar ve iyi arabalara binerler. Oturdukları semtler çok yüksek tabakanın yer aldığı bölgelerdir. Yaptıkları işten iyi para kazanırlar. Zenginlik kavramı da görecesine göre zengin, orta zengin ve aşırı zengin olarak sınıflandırılabilmektedir.

Nasıl Zengin Olunur?

Zengin olmak isteyen insanların bilmesi gereken ilk şey, borçlarının olmaması gerektiğidir. Borçlar bitmeden zengin olmak mümkün değildir. Borcu olmayan insanların da iyi bir gelire sahip olan bir işte çalışması gerekmektedir. Mümkün olduğunca gereksiz harcamalar yapılmamalıdır. Özellikle yeni evlenen çiftler karı koca iyi bir gelire sahip işte çalıştıklarında kısa sürede ev araba vs yatırım yapabilirler. Bu kişiler ortalama 10 yıl sonra ikinci ev, üçüncü ev, yatırımlık arsa vs alarak zenginliğe adım atmaya başlayabilirler.

Zengin olmanın en akılcı yolu ise ticarettir. Sabit maaşla çalışan insanlara göre ticaret ile uğraşan insanlar çok daha çabuk zengin olabilmektedir. Her ne kadar ticaretin riskleri olsa da akılcı bir yol çizerek iyi adımlar atarak ticaretle zengin olmak mümkündür. Ticaret yaparak zengin olan insanların sayısı da bir hayli fazladır.

Zengin olmak isteyenlerin izlediği bir başka yöntem ise yatırım yapmaktır. İnsanlar örneğin ev, arsa vb gibi gayrimenkuller sahibi olarak zengin olmaya adım atmış olurlar. Birikmiş parası olmasa bile kredi çekerek yatırımlık ev arsa vs alarak buraları ellerinde tutup değerlendiğinde satanlar veya aldıkları evi kiraya vererek en azından kredisini ödettirerek zenginliğe adım atmaya başlarlar. Buna ilaveten ufak ufak da olsa döviz ve altın yatırımı yapanların da ileri de zengin olarak adlandırıldığını unutmayalım.

TAVSİYE YAZI: En İyi Yatırım Nelerdir?

Zengin olmak için İnsanların izlediği bir başka yöntem ise şans oyunlarıdır. Günümüzde şans oyunlarının sayısı oldukça fazladır. Şans faktörü ile birlikte şans oyunlarından zengin olmanın olasılığı da vardır. Bunun yanı sıra yasal olarak oynatılan ve biraz şans biraz da öngörüye dayanan iddia oyunlarından da zengin olan insan sayısı bir hayli fazladır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Gratis Kozmetik Bayilik Şartları ve Başvurusu başlıklı yazımız Bayilik, Gratis Bayiliği ve Gratis Bayilik Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık