Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (Hemen Başvur)

4 Ekim 2016

Günümüzde evlilik hayali kuran çiftleri sıkıntı çektiği en büyük konu yeterli birikimleri olmamasıdır. Alınacakların ve yapılacakların listesi uzayıp giderken gerekli olan para da sürekli artmaktadır. Aileler mutlaka destek sağlamaya çalışır ancak imkanı yeterli olmadığında olanlarında desteği bir yerde tıkanıp kalır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan çitlerin başvurdukları en kolay çözüm evlilik kredisi kullanmaktadır. Bu tür kredi için de gidilen adres en başta Ziraat Bankası olmaktadır.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (Hemen Başvur) evlenecek çiftlerin sıklıkla başvurdukları bir kredi türüdür. Evlilik kredisi bir tür tüketici kredisi olduğundan dolayı en fazla 36 ay vade ile sınırlandırılmaktadır. Bilindiği gibi yasa gereği tüketici kredilerinin vadesi en fazla 36 ay olabilmektedir. Kullanılabilecek kredi miktarı ise 15 bin TL ile sınırlandırılmıştır. Evlilik dışı sebep ile kredi çekildiğinde bu rakam tabi ki artabilir.

Evlilik kredisinde de diğer krediler gibi, yine yasa gereği binde 5 oranında masraf alınmaktadır. Ziraat Bankası isteyen müşterilerine krediyi masrafsız da kullandırabilmekte ancak bu durumda kredinin faiz oranında bir miktar artış olmaktadır. Kredinin geri ödemesini de kendi bütçenize göre ayarlayabilirsiniz. Aylık ödemeli ya da 3 aylık ödemeli olacak şekilde ödeme planı tercihi yapabilirsiniz.

Evlilik kredisi çekmek için Ziraat Bankası’na gittiğinizde, diğer kredi ürünlerinde olduğu gibi ve diğer tüm bankalar gibi, müşterilerinin önceki banka çalışmalarına ve ödeme düzenliliğine bakmaktadırlar. Yani evlilik kredisi çekmeniz için hiç borcunuzun olmaması gibi bir durum söz konusu değil. Ödemekte olduğunuz başka banka borçları da olabilir ancak mevcut ödediğiniz ya da daha önceki banka borçlarınızda yeni kredi çekmenize engel olacak derecede gecikmeli ödemeler olmuş ise bu durumda evlilik kredisi talebinize olumsuz yanıt verilebilecektir.

Daha önce yazmış olduğumuz Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Evlilik kredisi üzerine bir çok yazımız sitemiz de bulunmaktadır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık