Ziraat Bankası Toki Başvurusu ve Kredisi

22 Kasım 2016

Toki (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) Türkiye genelinde modern kentleşmeyi amaçlamaktadır. TOKİ başvurusu nasıl yapılır? Ziraat Bankası Toki başvurusu hakkında detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz. Toki Genel olarak alt ve orta gelirli vatandaşlara hitap eden ödeme koşulları sağlanır. Tokinin şimdiye kadar 81 ilde 723 bin konut 8,405 sosyal yaşam projesi bulunmaktadır. Aynı zamanda Tokinin yaptığı;

  • 1,010 Okul
  • 16 Üniversite
  • 991 Spor Salonu
  • 42 Kütüphane
  • 185 Yurt Pansiyon
  • 176 Kamu Hizmet Binası
  • 266 Hastane
  • 95 Sağlık Ocağı
  • 686 Ticaret Merkezi
  • 577 Camisi bulunmaktadır.

Toplu Konut İdaresi Başkalığının asıl amaçladığı görevi kısaca şunlardır ; “Yurt içi ve yurt dışında doğrudan projeler getirmektedir, konut ve alt yapı uygulamaları yapmak veya yaptırmak”. “Gerektiğinde her çeşit araştırma ve projelerin sözleşmeyle yaptırılmasını temin etmek”. “Kanunlarla ve diğer mevzuatlarla verilen görevleri yapmaktır”.

Ziraat Bankası Toki Başvurusu

Toplu konut idaresine ziraat bankası aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. ZİRAAT BANKASI TOKİ BAŞVURUSU satın almak istediğiniz ev veya iş yeri konutunuz belirleyip ziraat bankasının en yakın şubesine gidebilirsiniz. Bu işlem için vadesiz hesabınız açılır ve peşinat, vergi bedeli, komisyon gibi tutarları hesaba yatırıp gayrimenkul işlemleriniz en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Bu sayede toplu konut idaresinden bir konut sahibi olabilirsiniz. Bunların yanı sıra Ziraat Bankası ile yapılan TOKİ başvuruları sürecinde, konut ve DASK sigortası, borç kapama ve tapu teslimi gibi konularda da yardım alabileceksiniz.

Ziraat Bankası Toki Kredisi

Bunlardan yararlanmak için sadece nüfus cüzdanınızla herhangi bir Ziraat Bankası’na giderek başvurmanız yeterli olmaktadır. Taksitlerinizi tüm şubelerden yatırabilir ya da internet üzerinden havale yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Kredi takip işlemlerini de banka gerçekleştiriyor. TOKİ projesi kapsamında yapılan konutlara ilgi azalmaksızın devam etmekte olup, Ziraat Bankası vatandaşın bu konutlara sahip olabilmesi için çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Daha önce yazmış olduğumuz Sıfır (0) Faizli Konut Projeleri başlıklı yazımızda ilginizi çekebilir. Göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık